Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Gruczno - II komunikat

Komunikat Zarządu BS w Świeciu

na temat zamknięcia Punktu Kasowego w Grucznie

 

Zarząd Banku Spółdzielczego w Świeciu informuje o zamknięciu Punktu Kasowego w Grucznie, ze względu na brak opłacalności jego utrzymywania. Zmuszeni jesteśmy podjąć tę trudną decyzję po głębokiej analizie – wiedząc jakie znaczenie ma dla naszych Klientów bezpośredni kontakt ze swoim Bankiem – wyłącznie na podstawie przesłanek wynikających z rachunku ekonomicznego.

Przychody uzyskane z wpłat kasowych w Punkcie Kasowym w Grucznie pokrywają zaledwie około 59,8% kosztów jego utrzymania. Na przestrzeni ostatnich 5 lat zaobserwowaliśmy znaczący, sięgający 58% spadek operacji kasowych w skali miesiąca.

Informujemy jednocześnie, że sytuacja BS w Świeciu jest stabilna, a zysk w 2020 roku został wypracowany zgodnie z planem finansowym (pomimo pandemii COVID-19). Koszty funkcjonowania PK w Grucznie zostały pokryte dochodami z działalności pozostałych placówek Banku, co przy obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce, jest trudne do przyjęcia i nieracjonalne z powodów ekonomicznych.

W interesie Banku nie jest utrzymywanie nierentownej placówki i stąd  potrzeba podjęcia stosownych w tym przypadku działań. Pozostawienie placówki wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia znacznie wyższych opłat dla wszystkich Klientów Banku.

Zarząd Banku Spółdzielczego w Świeciu informuje, że w wyniku nowych możliwości korzystania z konta bankowego, takich jak:

  • zlecenia stałe,
  • bankowość internetowa,
  • płatności kartami bankomatowymi, BLIK,
  • uzyskanie informacji o rachunku za pomocą SMS-a,

znacznie ograniczona została konieczność odwiedzania placówki Banku w Grucznie, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Pozwala to zachować środki ostrożności i zdrowie mieszkańców.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Gruczna i okolic, zapraszamy do pozostałych placówek Banku, w celu spokojnego zapoznania się z nowymi formami płatności czy poboru gotówki, bez potrzeby bezpośredniego odwiedzania placówki bankowej. Pracownicy Banku w sposób bardzo przystępny i łatwy pomogą w tym zakresie i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania w komfortowych warunkach.

Osoby powyżej 55 roku życia, posiadające wpływy z tytułu emerytury lub renty, zachęcamy do założenia w Banku „Rachunku dla seniora”, bez opłaty za prowadzenie rachunku oraz z możliwością złożenia zlecenia stałego, które ograniczy konieczność wizyt w Banku. Wierzymy, że znacznie ułatwi to odnalezienie się w obecnej sytuacji.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Za niedogodności związane z zamknięciem Punktu Kasowego w Grucznie serdecznie przepraszamy.                                                                            

 

Z poważaniem

Zarząd Banku Spółdzielczego w Świeciu